O nas

Lanckorona, o której śpiewał Marek Grechuta, to miejsce piękne i tajemnicze. W sercu miasteczka, na spadzistym Rynku znajdziecie artystyczną kawiarnię i mini-restaurację serwującą domowe dania, a także galerię i małą scenę! Wstąpcie do nas by poczuć klimat i posłuchać lanckorońskich opowieści...

W Cafe Pensjonat genius loci Lanckorony harmonijnie współgra z klimatami odnalezionymi w różnych zakątkach świata. Bo inspiracje czerpiemy z podróży, powracając do Lanckorony i dzieląc się wrażeniami i pasją odnalezioną w miejscach bliskich i odległych.

Nasza kawiarnia powstała w 2008 roku w zabytkowym budynku dawnego magistratu. W pierwszych latach prowadziło ją Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Na Bursztynowym Szlaku”, które dziś gości po sąsiedzku, organizując w Lanckoronie mnóstwo niezwykłych imprez i czyniąc z „miasteczka na wzgórzu” anielską stolicę Polski.

Polecamy domowe dania inspirowane kuchnią regionalną z lokalnych produktów. Zapraszamy na pyszną szarlotkę, kawę anielską, herbaty świata parzone w czajniczku. Mamy Menu dla dzieci i dania dla wegetarian. Od święta gotujemy słynną lanckorońską chrzanówkę zobacz więcej

Możecie u nas spróbować pierogów 4 żywiołów, w tym gryczanek na pokrzywie zobacz więcej

W menu mamy dania dla dzieci, potrawy wegetariańskie i tapas. W barze zamówicie piwo z Browaru Zamkowego Cieszyn i wina z akcentem ibero-amerykańskim.

Jesteśmy na Szlaku Małopolska Wieś Smakoszy oraz na Karpackim Szlaku Kulinarnym.

Organizujemy imprezy okolicznościowe na życzenie (urodziny, imieniny, rocznice, spotkania klasowe) oraz warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, kameralne koncerty, promocje książek, wystawy fotografii i malarstwa artystów polskich i międzynarodowych.
Design by Mateo Zar�ba