O nas

Lanckorona, o której śpiewał Marek Grechuta, to miejsce piękne i tajemnicze. W sercu miasteczka, na spadzistym Rynku znajdziecie artystyczną kawiarnię i mini-restaurację serwującą domowe dania, a także galerię i małą scenę! Wstąpcie do nas by poczuć klimat i posłuchać lanckorońskich opowieści...

Organizujemy koncerty, spotkania literackie i podróżnicze, wystawy sztuki, warsztaty artystyczne i kulinarne, imprezy dla dzieci oraz inne wydarzenia kulturalne. W naszej małej kawiarni przyświeca nam idea Natury i Kultury, pragniemy przyczyniać się do rozwoju ekoturystyki i turystyki dziedzictwa, promować lokalne produkty i sztukę oraz działać na rzecz lokalnej społeczności.

W Cafe Pensjonat genius loci Lanckorony harmonijnie współgra z klimatami odnalezionymi w różnych zakątkach świata. Bo inspiracje czerpiemy z podróży, powracając do Lanckorony i dzieląc się wrażeniami i pasją odnalezioną w miejscach bliskich i odległych.

Nasza kawiarnia powstała w 2008 roku w zabytkowym budynku dawnego magistratu. W pierwszych latach prowadziło ją Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Na Bursztynowym Szlaku”, które dziś gości po sąsiedzku, organizując w Lanckoronie mnóstwo niezwykłych imprez i czyniąc z „miasteczka na wzgórzu” anielską stolicę Polski.

Polecamy domowe dania inspirowane kuchnią regionalną z lokalnych produktów, w tym potrawy wegetariańskie. Zapraszamy na pyszną szarlotkę, kawę anielską, herbaty świata parzone w czajniczku. Mamy dania dla dzieci i dania dla wegetarian. Od święta gotujemy słynną lanckorońską chrzanówkę.

Organizujemy imprezy okolicznościowe na życzenie, urodziny dla dzieci, obsługę gastronomiczną grup etc.

Więcej o ekoturystyce można znaleźć na stronie: www.ekopodrozowanie.pl
Design by Mateo Zar�ba